Blog

Najczęstsze błędy przy przechowywaniu narzędzi
Najczęstsze błędy przy przechowywaniu narzędzi

Przechowywanie narzędzi może być kwestią, której często poświęca się zdecydowanie za mało uwagi, chociaż ma to znaczenie z perspektywy trwałości, bezpieczeństwa oraz wygody pracy. Niestety, wiele osób popełnia powszechne błędy, które mogą prowadzić do uszkodzeń narzędzi lub utraty wartościowych akcesoriów. W tym artykule omówimy najczęstsze błędy przy przechowywaniu narzędzi oraz jak ich unikać, aby zachować narzędzia w doskonałym stanie przez wiele lat.

czytaj całość »
Z jakiego materiału powinny być wykonane pojemniki magazynowe? Porównanie
Z jakiego materiału powinny być wykonane pojemniki magazynowe? Porównanie

Pojemniki magazynowe to bardzo prosty element wyposażenia, który jednocześnie jest niezbędny pod względem logistycznym. Wybór odpowiedniego materiału do produkcji pojemników ma kluczowe znaczenie dla efektywności, bezpieczeństwa i trwałości tych kontenerów. W tym artykule przyjrzymy się różnym materiałom, z jakich mogą być wykonane pojemniki magazynowe, porównując ich cechy, zalety i wady oraz analizując obszary ich najlepszego zastosowania.

czytaj całość »
Jakie regały i asortyment sprawdzą się w warsztacie?
Jakie regały i asortyment sprawdzą się w warsztacie?

Wiele osób posiadających warsztat wie, jak ważne jest jego dobrze zorganizowanie i wyposażenie w odpowiedni asortyment oraz regały. Dzięki temu, praca staje się bardziej efektywna i komfortowa. W tym artykule omówimy, jakie regały i asortyment będą się najlepiej sprawdzać w warsztacie.

czytaj całość »
Jak zagospodarować piwnicę i zachować w niej porządek?
Jak zagospodarować piwnicę i zachować w niej porządek?

Choć piwnica jest przestrzenią, którą często bagatelizujemy, tak naprawdę jest niezwykle przydatna dla każdego gospodarstwa domowego, gdyż pozwala na przechowywanie tych rzeczy, na które nie mamy miejsca w domu. To pomieszczenie stanowi doskonały schowek na niepotrzebne w danym momencie przedmioty, sezonowe artykuły, różnego rodzaju urządzenia, narzędzia i wiele innych. Nawet niewielka piwnica może pomieścić naprawdę wiele – jeśli tylko będzie dobrze zagospodarowana. Dbając o porządek w niej, bez problemu zawsze znajdziemy to, co jest nam potrzebne. Oto sposoby na skuteczną organizację piwnicy.

czytaj całość »
Organizacja hali magazynowej - o tym nie możesz zapomnieć
Organizacja hali magazynowej - o tym nie możesz zapomnieć

Standardowo przy wielu dużych firmach i fabrykach znajdują się hale magazynowe służące do przechowywania wyprodukowanego towaru. To rozwiązanie ma zastosowanie w niemal każdej branży. Warto jednak pamiętać, że projekt budowy magazynu powinien być jak najbardziej przemyślany, aby najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń. Gdy hala magazynowa jest już wybudowana z należy pomyśleć o jej organizacji - jak podzielić powierzchnię magazynu? W jaki sposób składować towary? Oto wskazówki, o których nie możesz zapomnieć.

czytaj całość »
Magazynowanie towarów w pigułce. O czym warto pamiętać?
Magazynowanie towarów w pigułce. O czym warto pamiętać?

Proces, jakim jest magazynowanie towarów, powinien być dobrze zaplanowany, gdyż od jego efektywności zależy przebieg prac sklepu czy firmy. Magazynowanie, nazywane też przechowalnictwem, to szereg czynności, począwszy od przyjmowania towaru, poprzez jego składowanie, aż po przygotowanie ładunku do dalszego transportu. Uporządkowany system magazynowania pozwala na przebieg tego procesu bez żadnych kłopotów. Warto mieć na uwadze to, że wpływ na prawidłowy przebieg składowania towaru ma odpowiednie wyposażenie magazynu.

czytaj całość »
Dlaczego potrzebujesz pojemników magazynowych i kuwet warsztatowych?
Dlaczego potrzebujesz pojemników magazynowych i kuwet warsztatowych?

Dobry sposób przechowywania narzędzi, przedmiotów, towaru jest bardzo ważny niezależnie od branży, którą się zajmujesz. Zarówno jeśli posiadasz warsztat serwisowy, jak i prowadzisz sklep internetowy lub stacjonarny czy też inny biznes - z całą pewnością zastanawiasz się, jak najlepiej jest magazynować posiadany asortyment. Dobrą metodą na to są pojemniki, kuwety oraz skrzynki - ale powinny charakteryzować się wysoką jakością, aby posłużyć przez lata, a nie tylko jeden sezon. Co zatem warto wybrać i na co patrzeć przy zakupie pojemników do magazynowania? Dlaczego to właśnie pojemniki i kuwety warsztatowe będą najlepszym wyborem?

czytaj całość »
Mała piwnica w bloku mieszkalnym? Z dobrą organizacją to nie problem
Mała piwnica w bloku mieszkalnym? Z dobrą organizacją to nie problem

Każdy chociaż raz w swoim życiu widział piwnicę w typowym polskim bloku. Najczęściej są to małe pomieszczenia zazwyczaj wypełnione pudłami bądź słoikami, jednym słowem ląduje tam wszystko na co nie było miejsca w domu lub jest w nim po prostu niepotrzebne. Dla osób mieszkających w bloku dodatkowa przestrzeń jest na wagę złota, nie mają oni przecież do dyspozycji tyle miejsca ile osoby mieszkające we własnych domach, dlatego ważne jest aby urządzić piwnicę tak aby pomieściła tyle co niejeden garaż. Kluczem do sukcesu w tej sytuacji może okazać się wyposażenie z naszej oferty, dzięki niemu wszystkie niewielkie pomieszczenia jak właśnie piwnice mogą okazać się bardzo pakowne oraz uniwersalne.

czytaj całość »
Przemyślany i dobrze wyposażony magazyn - dlaczego to takie ważne?
Przemyślany i dobrze wyposażony magazyn - dlaczego to takie ważne?

Magazyny są miejscami, w których organizacja i dbałość o dokładność powinny być pierwszorzędnymi wartościami, im więcej rozwiązań które pomogają umocnić te cechy, tym szybciej i z większą dokładnością zachodzą procesy magazynowe, które generują zyski. Przed jakimkolwiek zakupem trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, jaką dokładnie rolę będzie pełnił magazyn? Jakimi artykułami będzie operował oraz jakich będą gabarytów? Ważny jest również budżet oraz jaką powierzchnią dysponujemy. Nie można przy tym wszystkim zapomnieć o najważniejszej kwestii, czyli bezpieczeństwu przebywających tam osób. Trzeba zwrócić uwagę na zachowanie odpowiedniego miejsca na szlaki komunikacyjne, aby nie przepełnić zbytnio przestrzeni, która przez to stanie się zatłoczona i niewygodna do użytkowania. Dobór trwałego asortymentu dobrej jakości ma ogromny wpływ na obie najważniejsze kwestie magazynowania: trwałość komponentów zapewnia brak konieczności częstego serwisowania, a co za tym idzie nie tracimy czasu i pieniędzy na przestoje. Solidne wykonanie wybaczy więcej błędów ludzkich podczas różnego rodzaju wypadków, takich jak na przykład uderzenie wózkiem w regał z pojemnikami. Słabej jakości wyposażenie może nie wytrzymać próby czasu i intensywnego eksploatowania tworząc tym samym koszty o wiele wyższe niż pieniądze, które zaoszczędziliśmy wybierając tańszą opcję.

czytaj całość »
Pojemniki magazynowe z certyfikatem. Co to znaczy?

Gdzie nie spojrzeć, tam atesty i certyfikaty, producenci i sprzedawcy zarzucają nas nimi na każdym kroku. Gdy włączaliśmy do naszej oferty pojemniki magazynowe opatrzone certyfikatem GS pojawiły się pytania od klientów! Dowiedz się więcej... 

 

czytaj całość »
Pojemnik magazynowy - Właściwości i zastosowanie

Nasze produkty sprawdzą się wszędzie tam, gdzie pojawia się potrzeba funkcjonalnego zorganizowania miejsca pracy i przechowywania niewielkich przedmiotów, które przez cały czas muszą być łatwo dostępne i estetycznie wyeksponowane.

Gdzie znajdą zastosowanie pojemniki magazynowe? Jak sama nazwa mówi w magazynie, a poza tym także w warsztacie, sklepie, biurze, garażu, piwnicy. W ich zastosowaniu właściwie nie ma ograniczeń.

czytaj całość »
Systemy pojemników magazynowych PROFIPLUS i COMPACT – co wybrać?

Prędzej czy później w każdym warsztacie przychodzi konieczność zorganizowania porządków. Podpowiadamy jak poradzić sobie z drobnym sprzętem, takim jak śruby, nakładki, wkręty, itp. Proponujemy proste i wygodne rozwiązanie jakim są pojemniki magazynowe, a inaczej warsztatowe. Przeczytaj i przekonaj się sam! 

Całą ofertę pojemników znajdziesz w kategorii POJEMNIKI MAGAZYNOWE

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl