Co zrobić gdy temperatura na budowie jest za niska?

Co zrobić gdy temperatura na budowie jest za niska?

Praca na budowie nie należy do najłatwiejszych zajęć, oprócz sporej wiedzy jaką trzeba posiadać na różnorakie tematy, często pracownicy są długotrwale wystawieni na aktualnie panujące warunki pogodowe, które potrafią być bardzo uciążliwe lub nawet uniemożliwić skuteczną pracę. W dzisiejszym wpisie na naszym blogu rozpatrzymy jednak sytuację zbyt niskiej temperatury, rozjaśnimy kwestie jak sobie z nią radzić oraz przedstawimy możliwości sprzętowe, dostępne w naszym sklepie. Zapraszamy więc na kolejny wpis na naszym blogu, który tym razem szczególnie powinien zainteresować osoby z branży budowlanej, może się również okazać interesujący i przydatny dla szerszej grupy odbiorców.

Nagrzewnice budowlane, jakie wybrać?

Nagrzewnice można podzielić ze względu na rodzaj paliwa/zasilania jakimi są napędzane, każda z nich ma swoje zalety oraz wady i sprawdzi się lepiej w innych warunkach, dlatego zanim dokonamy zakupu warto zaznajomić się z cechami wszystkich, potencjalnie interesujących nas produktów. Tak jak wspominałem nagrzewnice dzielimy ze względu na to czym są napędzane, rozróżniamy takie grupy jak:

  • Nagrzewnice gazowe
  • Nagrzewnice olejowe
  • Nagrzewnice elektryczne

Na początek warto wspomnieć o najważniejszej kwestii, czyli sprawie bezpieczeństwa, dobierając produkt trzeba pamiętać że nie każda nagrzewnica będzie odpowiednia do zamkniętych powierzchni bez stałej cyrkulacji powietrza. Najlepszym wyborem do małych, zamkniętych przestrzeni będą bez spalinowe nagrzewnice elektryczne. Gwarancją bezpiecznego użytkowania jest fakt, że nie wytwarzają spalin oraz całkowity brak ognia, dzięki temu idealnie nadają się do różnorakich prac, na przykład wykończeniowych w obecności ludzi. Odbiegając od tematu budowy, tego typu nagrzewnica idealnie sprawdzi się wszędzie tam gdzie w zimne dni przyda się dodatkowe źródło ciepła, wygodne oraz bezpieczne rozwiązanie, które wystarczy podłączyć do zwykłego gniazdka. Następnym dostępnym rozwiązaniem są nagrzewnice gazowe, powinno się je stosować w otwartych, dużych oraz dobrze wentylowanych powierzchniach. Nie przestrzeganie tej zasady może skutkować odkładaniem się nadmiernej ilości wody (jest ona produktem ubocznym pracy nagrzewnicy) w pomieszczeniu, jednak znacznie gorszym skutkiem może być zaczadzenie osób przebywających w pobliżu. Jej zaletą są jednak niskie koszty eksploatacji w porównaniu do elektrycznego rozwiązania, które jest najdroższe w eksploatacji.

Najbardziej optymalne rozwiązanie

Jednak najczęściej wybieraną opcją z przeznaczeniem na budowę są nagrzewnice olejowe, są do tego najodpowiedniejsze dzięki swojej wysokiej wydajności oraz możliwościami jakie oferują. Nagrzewnice budowlane, aby spełniać swoje zadanie powinny legitymować się dużą mocą oraz właśnie wydajnością, dlatego też urządzenia napędzane olejem zyskały tylu zwolenników. Napęd olejowy jest najtańszy w eksploatacji z całej 3, jest to o tyle ważne, ponieważ podczas prac taka maszyna będzie praktycznie cały czas włączona, a jak wiadomo każdy szuka oszczędności. Początkowy koszt maszyny jest jednak najwyższy, są to najdroższe nagrzewnice, jeżeli jednak mowa o zakupie maszyny do ciągłej pracy decydując się jednorazowo na większy koszt, z upływem kolejnych miesięcy inwestycja będzie się zwracać. Warto również zwrócić uwagę że jest to produkt który kupując raz użytkuje się latami, sama gwarancja producenta opiewa na 3 lata, jest to dość długi okres czasu, warto więc dokładnie się zastanowić nad wyborem i sięgnąć myślami lekko w przyszłość. Świetną funkcją jaką oferują nagrzewnice olejowe jest możliwość odprowadzania spalin, urządzenia wyposażone w tę opcję można stosować w zamkniętych obiektach podobnie jak nagrzewnice elektryczne, ponieważ posiadają one zamkniętą komorę spalania przez co ogrzane powietrze nie zawiera szkodliwych spalin. Oczywiście nie jest to podstawowe wyposażenie i trzeba za nie dopłacić, lecz bezpieczeństwo oraz komfort jaki oferuje jest nieoceniony, jest to zdecydowanie opcja warta swojej ceny dzięki której nagrzewnica zyskuje szereg nowych możliwości. Nagrzewnice bez opcji odprowadzania spalin można stosować podobnie jak te gazowe, czyli w miejscach otwartych z dobrym przepływem powietrza, dalej jednak będą od nich bardziej wydajne oraz tańsze w użytkowaniu. Trzeba wspomnieć, że producentem tych urządzeń jest firma Master, renomowany dostawca z którym współpracujemy od dłuższego czasu, dzięki długotrwałej współpracy jesteśmy w stanie zapewnić że ich produkty spełnią nawet najbardziej wygórowane oczekiwania. Ciekawym dodatkiem który może pomóc w prawidłowym korzystaniu z nagrzewnic będą wentylatory, dzięki zapewnionej przez nie odpowiedniej cyrkulacji powietrza ciepłe powietrze będzie równomiernie roznosić się po pomieszczeniu. Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi produktami tego producenta jak: klimatyzery, osuszacze, wentylatory oraz oczywiście nagrzewnice, jak widać wybór jest naprawdę duży i mocno zróżnicowany dlatego jesteśmy pewni że każdy wybierze coś dla siebie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl