Hala magazynowa dopasowana do potrzeb - czyli wskazówki magazynowe i nie tylko

Hala magazynowa dopasowana do potrzeb - czyli wskazówki magazynowe i nie tylko

Przestrzeń magazynowa powinna być urządzona jak najbardziej funkcjonalnie, aby dostęp do składowanych towarów, produktów czy narzędzi był zawsze łatwy. Ważne jest też to, aby w hali magazynowej zmieściło się jak najwięcej – dlatego dobrze jest wykorzystać powierzchnię zarówno poziomą, jak i przestrzeń pionową. Jak stworzyć halę magazynową dopasowaną do potrzeb? Na to pytanie odpowiemy w dzisiejszym artykule.

Odpowiednie przechowywanie towarów i narzędzi

Pierwszą kwestią, którą powinniśmy się zająć, jest zastanowienie się nad tym, jaki sposób przechowywania towarów czy narzędzi będzie najbardziej odpowiedni. Najprostszym i najczęściej stosowanym rozwiązaniem – ze względu na jego funkcjonalność – jest ustawienie w hali regałów z półkami o odpowiednich wysokościach, dzięki czemu można na nich umieścić przedmioty o różnych wymiarach. W przypadku posiadania tzw. drobnicy, czyli niewielkich rzeczy typu śrubki, nakrętki, uszczelki, najlepiej sprawdzają się regały z pojemnikami.

Przy zakupie należy zwracać uwagę na to, z jakiego materiału wykonane są takie regały – z pewnością te drewniane dobrze się prezentują, jednak jeśli chodzi o trwałość i wytrzymałość oraz możliwość utrzymania dużego obciążenia, to o wiele lepsze są regały metalowe. Wybierając taki regał, który jest dodatkowo ocynkowany oraz posiada stężenie wzmacniające, zyskujemy pewność, że będzie on naprawdę stabilny, a więc możemy spodziewać się jego bezproblemowego użytkowania nawet przez długie lata. Ponadto jeśli zdecydujemy się na regał zaczepowy, to czeka nas łatwy i naprawdę szybki montaż bez konieczności używania śrub.

>Opcją, która cieszy się dużym zainteresowaniem, są sześciopółkowe regały z pojemnikami, charakteryzujące się 100-kilogramowym obciążeniem na półkę. Mieści się na nich aż 45 pojemników modułowych, dlatego tego typu rozwiązanie doskonale sprawdza się w przypadku hal magazynowych, jak i mniejszych przestrzeni służących do przechowywania towarów i narzędzi.

Odpowiednie warunki do pracy w magazynie

Oprócz skompletowania wyposażenia magazynu, przeznaczonego do przechowywania, powinniśmy zadbać też o to, aby pracownicy mieli tutaj dobre warunki – w końcu będą spędzać tu każdego dnia roboczego 8 godzin, czasami nawet więcej. Oznacza to, że latem powinni oni czuć się tu komfortowo, a zimą nie powinni marznąć. Z racji tego, że hale magazynowe bardzo często są konstrukcjami blaszanymi, nie montuje się tutaj systemu stałego ogrzewania. Dobrym rozwiązaniem są więc nagrzewnice z odprowadzaniem spalin. To wydajny sprzęt, który pozwala skutecznie ogrzać duże powierzchnie. Nagrzewnica w bardzo krótkim czasie wytwarza dużą ilość czystego, ciepłego i suchego powietrza, a dzięki systemowi odprowadzania spalin nie trzeba martwić się o zagrożenie zdrowotne. W przypadku otwartych przestrzeni lub bardzo dobrze wentylowanych pomieszczeń wystarczą nagrzewnice, które nie odprowadzają spalin, jednak w pozostałych przypadkach najlepiej jest postawić właśnie na omawiane rozwiązanie. Oferta producentów w tym zakresie jest niezwykle szeroka, dlatego z całą pewnością każdy przedsiębiorca znajdzie tu nagrzewnicę, która będzie spełniać wszystkie jego oczekiwania – sprawdzi się do ogrzewania pomieszczenia o konkretnej wielkości.

Bezpieczne transportowanie towaru, różnych przedmiotów i narzędzi

Ostatnią ważną kwestią związaną z wyposażaniem hali magazynowej dopasowanej całkowicie do potrzeb przedsiębiorcy i pracowników, jest dobry system transportowy. Oczywiście w przypadku dużych przedmiotów transport wygląda inaczej niż w przypadku chociażby narzędzi lub mniejszych wartościowych rzeczy. Tutaj warto postawić na skrzynie transportowe na wymiar, które sprawią, że przenoszone w nich produkty będą całkowicie zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi, jak i negatywnym działaniem czynników środowiskowych oraz atmosferycznych.

Z takich skrzyń korzystają na przykład muzycy, którzy chcą bezpiecznie przewieźć sprzęt potrzebny im do wykonywania koncertów; jak też osoby prywatne podczas wyprowadzek, gdy chcą zabezpieczyć cenne, posiadane przez siebie przedmioty. To rozwiązanie przenosi się też właśnie na grunt związany z przechowywaniem i przewożeniem towarów, narzędzi i różnorakich rzeczy przez firmy. Dlatego jeżeli chcemy mieć pewność, że nasz magazyn będzie przygotowany na każde okoliczności, warto w zanadrzu posiadać skrzynie transportowe na wymiar, dostosowane do wielkości przedmiotów, które najczęściej będziemy przewozić.

To podstawowe wskazówki związane z wyposażaniem hali magazynowej, która ma spełniać wszystkie potrzeby pracowników oraz przedsiębiorcy. Nie da się ukryć, że najważniejsze jest wybranie sposobu przechowywania towarów, ich przewożenia, jak też zapewnienie magazynierom jak najlepszych warunków do wykonywania swojej pracy. Dlatego właśnie należy wziąć pod uwagę wszystkie wymienione wyżej rady, aby zbudować magazyn, z którego wszyscy użytkownicy będą całkowicie zadowoleni.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl