Dane Kontaktowe

Wist sp.k. Jacek Miller

ul. Robotnicza 70, 53-608 Wrocław
woj. Dolnośląskie

tel: 71 34 11 771
email: online@wist24.pl
NIP: 8971783612
pn - pt: godz. 8-17
wtorki: godz. 9-17
Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Wypełnienia piankowe do walizek, skrzynek i pudełek

Podstawą ochrony cennych przedmiotów podczas transportu oraz składowania jest odpowiedni sposób ich zapakowania, przy użyciu trwałych i wytrzymałych produktów takich jak skrzynie lub walizki możemy być spokojni o zewnętrzne zabezpieczenie.

Warto jednak pamiętać że obicia wewnątrz walizki są równie niebezpieczne jak te z zewnątrz, idealnym uzupełnieniem do naszych walizek które rozwiążą ten problem będą wypełnienia piankowe. Miękkie, idealnie dopasowane do walizki oraz naszego przedmiotu gąbki zapobiegną swobodnemu przemieszczaniu się przedmiotu, dodatkowo pianka absorbuje część impetu przy różnego rodzaju uderzeniach z zewnątrz, warto zaznaczyć że dzięki swojej prostocie jest to bardzo tani dodatek, zyskujemy więc świetny produkt za ułamek ceny drogich przedmiotów do jakich ochrony został stworzony.

Stosujemy różne gęstości i twardości pianek, dobierają je do konkretnego zastosowania, podobnie jak skrzynie transportowe lub walizki na instrumenty pomiarowe, muzyczne, medyczne itp.

WYPEŁNIENIA PIANKOWE

Walizka estradowa PM - projekt specjalny

Wypełnienie do walizki małej tylko dół 390x255x60 mm

Wypełnienie do walizki średniej tylko dół

Wypełnienie piankowe 260x325x110 mm

Wypełnienie piankowe 387x252 do walizki małej

Wypełnienie piankowe 413x295 Wieko

Wypełnienie piankowe 413x295 do walizki średniej

Wypełnienie piankowe 430x330x120

Wypełnienie piankowe 500x290x20 mm

Wypełnienie piankowe 500x390 do skrzyni

Wypełnienie piankowe 500x390x20 mm

Wypełnienie piankowe 585x325x80 mm

Wypełnienie piankowe do walizki ABS 435x315 mm

Wypełnienie walizek - próbki pianek

Wypełnienie wieka 445x335 do dużej walizki

Wypełnienie wieka 200x315 mm

Wypełnienie wieka 318x214x40 mm 2 sztuki

Wypełnienie wieka 395x260 do walizki małej

W czym tkwi fenomen pianek?

Skuteczne rozwiązania od zawsze kojarzą nam się z wysokimi cenami, nic dziwnego, praktycznie każda dobrze zaprojektowana oraz wykonana rzecz w dzisiejszych czasach kosztuje nas niemałe pieniądze. Wypełnienia piankowe mają jednak to do siebie że dzięki swojej prostocie ich cena nie jest wygórowana, patrząc na poziom ochrony jaki zapewnia, koszty jakie za sobą niesie jej zakup wydają się bardzo niskie. Warto wyposażyć się w odpowiedni zestaw pianek aby nie narażać się na wysokie koszty jakie możemy ponieść przy uszkodzeniu delikatnego sprzętu, nawet przy odpornych urządzeniach można rozważyć zakup wypełnienia, pozwoli to utrzymać przedmiot w świetnej kondycji pozbawiając go obić oraz zarysowań.

Powinniśmy jednak pamiętać że podstawą powinna być odpowiednio dobrana do przewidywanych warunków skrzynia, wypełnienie piankowe do walizki aluminiowej jest świetnym dodatkiem, lecz przy zalaniu nie przystosowanego do tego etui bądź znaczącym jego uszkodzeniu, może nie wystarczyć. Materiał z jakiego została wykonana pianka wypełniająca idealnie absorbuje uderzenia nie doprowadzając tym samym do uszkodzenia chronionego przedmiotu, w zestawie zazwyczaj znajdują się 3 bądź 4 elementy, takie rozwiązanie zapewnia lepszą ochronę ponieważ możemy lepiej dopasować pianki do tego co zabezpieczamy. Stosujemy 3 rodzaje pianek:

  • Pianka falowana- przeznaczona do wieka walizki
  • Pianka- gruba (jest wersja z możliwością samodzielnego wyrywania sześcianów lub do własnoręcznego przycięcia)
  • Pianka cienka- przeznaczona najczęściej na dno walizki lub skrzyni.

Prosty montaż i dopasowanie

Większość popularnych modeli posiada swoje dedykowane pianki, nie oznacza to jednak że wypełnienie gąbkowe do walizki nie może zostać wykorzystane do innego przedmiotu który nie posiada gąbki na wymiar, za pomocą ostrego nożyka można z łatwością dopasować piankę do pożądanych przez nas gabarytów. W zależności od rozmiarów naszego przedmiotu powinniśmy wyciąć odpowiednią ilość pianki, najlepiej zrobić to tak aby zostawało jak najmniej wolnego miejsca pomiędzy pianka a przedmiotem, unikniemy w ten sposób przemieszczania i zminimalizujemy szansę na uszkodzenia.

Przed wykonaniem jakichkolwiek czynności warto zastanowić się co dokładnie chcemy zabezpieczyć oraz w jaki sposób najefektywniej można zmieścić te przedmioty w piance, odstępy nie powinny być zbyt małe, bardzo cienka warstwa pianki może nie utrzymać ciężaru przedmiotu. Wypełnienie piankowe do walizek nie musi wypełniać całego wnętrza, ciekawym rozwiązaniem jest zagospodarowanie części przestrzeni za pomocą pianki oraz przegródek, takie rozwiązanie pozwoli odizolować delikatne przedmioty od tych które nie potrzebują specjalnej ochrony.

Dostępne w sprzedaży są również same pianki do wieka, pomogą one przy prowizorycznym zabezpieczeniu większych przedmiotów bądź pozwolą uniknąć mieszania się zawartości pomiędzy przegródkami. Zachęcamy na pierwszym miejscu do zapoznania się z szeroką ofertą naszych walizek oraz skrzyń do których później dobiorą Państwo wypełnienie piankowe, zapewniamy że taki zestaw wydłuży żywotność każdego przedmiotu.

Jeśli zależy Państwu na profesjonalnie wykonanym projekcie, można przesłać do nas wzory elementów do umieszczenia w walizce lub rysunki wektorowe ( najlepiej w formacie DXF). Na tej podstawie dobierzemy rozmiar walizki i zaproponujemy rodzaj wypełnienia. Przykładowe wyceny wykonania projektu i prototypu znajdą Państwo powyżej.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl