Dane Kontaktowe

Wist sp.k. Jacek Miller

ul. Robotnicza 70
53-608 Wrocław
woj. Dolnośląskie

tel: 71 34 11 771
email: online@wist24.pl
NIP: 8971783612
pn - pt: godz. 8:00-17:00

Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Osuszacze MASTER

Jakie są skutki wilgoci w budynku? Życie w pomieszczeniach z nadmiernym poziomem wilgoci może przysporzyć wielu problemów, zarówno tych zdrowotnych jak i finansowych. Zbyt wysoki poziom wilgoci przyczynia się między innymi do rozwoju alergii czy astmy, oprócz tego powoduje rozprzestrzenianie się grzybów oraz pleśni. Oprócz zdrowia poprzez wilgoć zniszczeniu ulega oczywiście również wyposażenie domu, jak i sam budynek, wszystkie te kwestie prowadzą do bardzo poważnych problemów i koniecznie trzeba się nimi zainteresować, zanim osiągną krytyczny poziom. Jednym ze sposobów walki z tym zjawiskiem jest wyposażenie się w sprawdzony i godny polecenia sprzęt, osuszacz wilgoci renomowanej firmy Master.

Osuszacze powietrza przenośne Master to grupa urządzeń doskonale uzupełniające ofertę nagrzewnic. Dzięki nim utrzymanie właściwej temperatury i wilgotności w obiektach przemysłowych, gospodarczych, biurowych czy mieszkalnych jest dużo łatwiejsze.

 

Katalog produktów MASTER

OSUSZACZE MASTER

MASTER DH 26 – osuszacz kondensacyjny

Master DH 44 – osuszacz kondensacyjny

MASTER DH 62 – osuszacz kondensacyjny

  • promocja

MASTER DH 752 - osuszacz kondensacyjny

MASTER DH 92 - osuszacz kondensacyjny

Jak działa osuszacz kondensacyjny firmy Master?

Osuszacz kondensacyjny przypomina swoją budową urządzenie chłodzące, jak klimatyzator bądź lodówkę, dlatego właśnie też zwany jest inaczej ziębniczym. Ta metoda osuszania polega na tym, iż woda wykrapla się z powietrza, później schładzana jest do tak zwanego punktu rosy. Oznacza to że urządzenie schładza pobrane powietrze, wytrąca się z niego woda, która później ląduje w zbiorniku. Takim sposobem podgrzane powietrze oddawane jest znów do pomieszczenia. Osuszacz Master składa się z 4 głównych elementów. Są to kompresor, wentylator oraz dwa wymienniki ciepła, chłodzący i ogrzewający. Urządzenia tego typu swoją największą wydajność osiągają w stosunkowo wysokich temperaturach, dlatego najlepiej wykorzystywać je w różnego rodzaju lokalach użytkowych lub jako osuszacz budowlany.

Jak działa osuszanie kondensacyjne

zasada-działania-osuszaczy-kondensacyjnych

Wilgotne powietrze jest zasysane do osuszacza i przepływa przez parownik
Powietrze jest schładzane poniżej punktu rosy, skraplając parę wodną
Uwalniana energia cieplna jest odzyskiwana i wykorzystywana ponownie
Schłodzone powietrze przepływa przez skraplacz i jest ponownie ogrzewane
Ciepłe, suche powietrze jest następnie zwracane do pomieszczenia o wymaganej wilgotności
Główne zalety
Niskie zużycie energii
Minimalne wymagania w zakresie konserwacji
Wysoka ekstrakcja wilgoci właściwej (kg/kWh)
Łatwa instalacja
Niewielka średnica odpływu kondensatu 

Czym kierować się podczas wyboru osuszacza?

Najważniejszym aspektem na który należy zwrócić uwagę jest jego wydajność, najczęściej podawana w litrach na godzinę. Wszystko zależy od warunków w jakich będzie musiało działać urządzenie, im większa przestrzeń oraz wyższy w nim jest poziom wilgoci, tym w wydajniejszy osuszacz powietrza należy się zaopatrzyć. Warto również pamiętać że im wydajniejszy sprzęt tym więcej będzie pobierać energii elektrycznej, dlatego aby nie generować niepotrzebnych kosztów, należy dobrać odpowiednio moc osuszacza. 

Drugim równie ważnym parametrem przy wyborze urządzenia jest przypływ powietrza, czyli objętość pomieszczenia jaką jest w stanie obsłużyć osuszacz Master. Oprócz podstawowych kwestii jak wydajność oraz przepływ powietrza, warto zwrócić uwagę na z pozoru mniej istotne funkcje, które mogą znacząco ułatwić nam korzystanie z osuszacza. Kwestią na którą warto zwrócić uwagę, jest wielkość zbiornika na wodę, mały zbiornik trzeba ciągle opróżniać co jest irytujące i niepotrzebnie odciąga nas od naszych zajęć. 

Wielką zaletą osuszaczy Master jest przede wszystkim ich trwałość oraz niezawodność, całość zamknięta jest w metalowej i co za tym idzie, bardzo trwałej obudowie o kompaktowych wymiarach. Niezwykle przydatną funkcja przy korzystaniu z osuszacza powietrza jest higrostat, czyli urządzenie sprawdzające aktualny poziom wilgoci w pomieszczeniu. Dzięki wyposażeniu osuszacza w to urządzenie jest ono w stanie samo kontrolować ustalony wcześniej poziom wilgoci. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, każdy bez problemu poradzi sobie z jego obsługą, niezależnie czy będzie to osuszacz powietrza budowlany, czy jego domowa wersja.

Kilka słów o producencie, firmie Master

Nagrzewnice, osuszacze, wentylatory oraz klimatyzery: dużą część z nas nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez chociaż jednego z tych urządzeń. Nie w tym zupełnie nic dziwnego, każdy z nas dobrze wie że kwestia temperatury ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Oferowane przez firmę Master produkty cechują się różnorodnością oraz wysoką jakością, oznacza to że w ich asortymencie odnajdą Państwo osuszacz powietrza przemysłowy, jak i urządzenia do prywatnego, domowego użytku. Niezależnie jaki typ urządzenia Państwo wybiorą, jedno jest pewne, będzie to sprzęt który posłuży przez długie lata, sam producent daje 3 letnią gwarancję na swoje produkty, dlatego zapraszamy do zakupów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl